Regały sklepowe na co zwrócić uwagę przy wyborze

Głównym celem wyposażenia każdego sklepu jest ułatwienie efektywnej sprzedaży. Najpopularniejszym rodzajem sprzętu do sprzedaży są bez wątpienia regały. Można je znaleźć w każdej placówce handlowej i zawsze jest na nie popyt, ponieważ są najbardziej uniwersalnym sprzętem do prezentowania różnych grup produktów, z półkami piętrowymi, trwałością, możliwością łączenia i innymi zaletami.

Regały do pomieszczenia handlowego
Właściciel placówki handlowej, który chce zakupić regały, powinien zapoznać się z ich klasyfikacją, odmianami i kompatybilnością z grupą produktów, które będą sprzedawane. Tak więc ściana regałowa, wyspa, otwarta lub zamknięta – każdy z tych rodzajów mebli ma swoje własne możliwości tworzenia atrakcyjnego wizerunku punktu sprzedaży, przyciągającego uwagę odwiedzających do towarów.

Regały ścienne do sklepu
Główną zaletą regały naściennych jest oszczędność miejsca, natomiast urządzenia wyspowe zapewniają pełny widok na produkt. Otwarte regały zapewniają klientom łatwy dostęp do asortymentu towarów i umożliwiają trzymanie przedmiotów w rękach. Zamknięte regały zapewniają doskonałe warunki przechowywania, zwłaszcza towarów o wysokiej wartości, i umożliwiają jedynie wizualny dostęp do produktu, ponieważ wszystkie elementy są przykryte szkłem.

Jednak najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze regałów, jest towar, który ma być sprzedawany. Na przykład sklepy AGD powinny wybierać regały o dużej wytrzymałości półek, wykonane z metalu pokrytego specjalną powłoką, która zapobiega zarysowaniu półek.

Szklane regały sklepowe do różnych sklepów
Z kolei sklepy, które sprzedają produkty o niewielkich rozmiarach i wadze, powinny preferować regały sklepowe z półkami szklanymi. Natomiast produkty takie jak pamiątki, zegarki, biżuteria, kosmetyki i perfumy powinny być eksponowane w zamkniętych szklanych regałach, które dodatkowo są wyposażone w elementy lustrzane i oświetlenie LED, aby zwiększyć ich oddziaływanie na kupującego i sprawić, że poczuje się lekko i elegancko.

Drewniane regały handlowe
Regały wykonane z drewna, zwłaszcza z drewna naturalnego (lub przynajmniej z laminowanej imitacji drewna), wprowadzają do wnętrza sklepu szacunek i przytulność, a także spokój i chęć podziwiania. Do tego typu regałów polecane są księgarnie, w których półki mogą być poziome lub ukośne.

Sklepy ze zdrową żywnością i apteki wolą zaopatrywać się wyłącznie w lekkie regały, otwarte lub zamknięte, wykonane ze szkła, aluminium lub stali chromowanej. To znacznie poprawia nastrój potencjalnego klienta.